IMG_3534

Pałac Cieleśnica – ślub w plenerze

W piątek wszystkie prognozy zapowiadały deszcz i burzę, a w przypadku gdy został zaplanowany ślub w plenerze, należy zaczynać wdrażać plan B którego tak naprawdę nie było.

Pogoda po prostu musiała wytrzymać, tak naprawdę dwa razy a najlepiej aby tego dnia nie spadła ani jedna kropla.

Tak, nie był to typowy ślub plenerowy w randomowym miejscu w którym jest kawałek trawnika i kilka drzew.

To na czym mojej parze bardzo zależało to: podjazd konny (każdy na swoim koniu), spotkanie przed plenerowym urzędem, a po obiedzie pokaz konny (Kasia Stawiska-Semeryło oraz Monica Migliorino stajnia For Pleasure), dodatkowo wycieczka po starej gorzelni.

Część osób pomyśli sobie „ot fanaberia konna” otóż nie .. Pomiędzy fanaberią i robieniem wszystkiego bo będzie po prostu „ładnie” a miłością do koni jest przepaść.

Wszystko przemyślane – na przejazd stroje historyczne, po ceremonii sukienka w stylu dworskim, całość zorganizowana w pięknym zespole pałacowo parkowym w Cieleśnicy, obok zabytkowe muzeum gorzelnictwa.

Cieleśnica – Pałac – wieś w Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Rokitno.

We wsi znajduje się klasycystyczny pałac z 1830 roku.

Wspomnieniami wracałem do Cieleśnicy wielokrotnie ponieważ pamiętam jak posiadłość została zakupiona przez właścicieli marki Bialcon, Basię i Darka Chwesiuków w której kiedyś pracowałem jako grafik, opiekun strony internetowej, fotograf. W pałacu bywałem aby zrobić dokumentację fotograficzną przed remontem.

 

Aktualnie na terenie Cieleśnica – Pałac mamy do dyspozycji nie tylko sam pałac ale też jego otoczenie, liczne stawy, park krajobrazowy, starą gorzelnie – aktualnie Muzeum gorzelnictwa oraz piękne naturalne przestrzenie na uboczu, oddalone od głównej drogi.

Dzięki zorganizowanej wycieczce po muzeum gorzelnictwa wraz z degustacją goście rozluźnili się i odpoczęli po pysznym obiedzie zaserwowanym przez pałacową kuchnie.

I w ten sposób kończę mój pierwszy i nie ostatni wpis. Postaram się opisywać różne przygody, miejsca i atrakcje jakie wiążą się ze ślubem i weselem. A w najbliższym czasie ruszyć z pewnym bardzo ciekawym projektem ale o nim opowiem przy innej okazji.

 

K.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *