Fotografia ślubna

Przy fotografii ślubnej należy zadbać o wszystkie szczegóły które podczas wielu nakładających się na siebie zdarzeń można przeoczyć.

W tym dniu nie ma czasu na powtórki, sprzęt musi działać idealnie, należy zadbać o takie kadry jakich oczekuje nasz zleceniodawca. Rodzina, goście i emocje które często są tłumione w sobie ze względu na stresujący widok aparatu lub kamery.

więcej …

Tak naprawdę reportaż zdjęciowy wykonuje każdy z nas na co dzień – najczęściej telefonem. Mają one pewne ograniczenia ale też wiele zalet – w każdej chwili jesteśmy wykonać zdjęcie, wystarczy wyjąć telefon z kieszeni lub torebki i … mamy zdjęcie, jedno, drugie i kolejne.
Mało kto spędza nad nimi czas aby je przebrać i poprawić. Czasami jakość schodzi na drugi plan kiedy się okazuje że tylko Ty masz uchwyconą „tą” chwilę.
Zadaniem fotografa jest bycie wszędzie, łapanie chwil w możliwie najlepszej jakości (tu dużo zależy od sprzętu i umiejętności w postprodukcji) a przede wszystkim odciążenie innych osób które w tym czasie powinny przeżywać „ten” dzień razem z rodziną i znajomymi.
 

więcej …

Fotografia reklamowa to nie tylko zdjęcia produktowe i packshoty to również praca z modelami i modelkami.

Trzeba odnaleźć produkt w przestrzeni, nadać jemu kształt i odpowiednio wyeksponować. Praca przy fotografii reklamowej zaczyna się na długo przed zdjęciami, trwa podczas ich wykonywania i kończy na postprodukcji. Im więcej energii włożymy na początku tym szybciej przejdziemy przez kolejne etapy. Sytuacja może być też odwrotna i na postprodukcji spędzimy wiele godzin aby uzyskać zamierzony efekt.

więcej …